Články

V této sekci najdete nejen články o přírodní zahradě, ale také moje osvědčené recepty včetně mého oblíbeného kváskování. Můžete si také vyrobit například bylinkové oleje a najdete zde spoustu dalších návodů, informací a doporučení.

Přírodní zahrada, rožec, studie zahrady

Studie zahrady - základní design nejen přírodní zahrady

Jak nejlépe uspořádat vaší novou zahradu?  Chcete změnu k lepšímu, ale máte pocit, že na zahradě kterou máte léta už nic nového nevymyslíte? Nechcete platit za projekt zahrady? Chcete si svoje záhony osázet podle svého, ale nevíte jak zahradu nejlépe uspořádat? ...atd. :).   Mám pro vás... Číst dále.
Rehek

V přírodní zahradě nezapomínáme ani v zimním období na ptáky

Přírodní zahrada V přírodní zahradě mají ptáci a ostatní živočichové dostatek potravy. Je však dobré ptáky v zimním období přikrmit, aby se měli dobře. Chcete si vytvořit přírodní zahradu, nalákat živočichy do svojí zahrady, mít dostatek vody na zahradě? Mám pro vás tip na knihu, která vám se vším... Číst dále.

Zimní krmení ptáků v přírodní zahradě – co nesmí přijít do krmítka

Je zima, v přírodní zahradě začínáme krmit ptáky Když napadne sníh a mrzne, začínáme v přírodní zahradě krmit ptáky. Ptáci se z volné krajiny, kde nemají dostatek potravy, stahují do měst. Na krmítkách nacházejí potravu. Čím krmit ptáky se dozvíte v tomto článku. Čím nekrmíme Nedávejte ptákům... Číst dále.
Lichořeřišnice

Nejsilnější přírodní antibiotika - část 1. Lichořeřišnice

Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus) patří k nejsilnějším přírodním antibiotikům. Její výhodou je, že ji můžeme pěstovat nejen v zahradě ale i v nádobách například na balkoně. Kromě léčivých účinků má díky své zajímavé chuti využití i v kuchyni a navíc je to velmi krásná rostlina.     Co... Číst dále.
Kostival

Kostival v přírodní zahradě

Jak využít kostival v přírodní zahradě   Díky svým dlouhým kořenům se kostival dostává do hlubších vrstev půdy a čerpá odtud minerály, které ukládá do kořenů, stonků a listů. Proto může zásobovat okolní keře a stromy minerály.   Je vhodný jako podrost pod stromy a keře, neboť roste i v... Číst dále.
Muchovník - indiánská borůvka

Muchovník pro užitek i ozdobu zahrady

Indiánskou borůvku na každou zahradu :). Muchovník (Amelanchier), kterému se také říká indiánská borůvka, se těší stále větší oblibě. Opravdu ho doporučuji pěstovat nejen v přírodní zahradě. Je totiž nenáročný, krásně voňavě kvete a má chutné plody. Navíc je dekorativní během celé vegetace - na... Číst dále.
Bezinková limonáda

Rychlá bezinková limonáda – recept, návod

Říká se: "Před heřmánkem smekni, před bezem klekni". Já bez černý miluju celý, jako dřevinu, jeho květy i plody. Květ černého bezu je zdraví prospěšný. Pravidelně ho suším a květ pak přidávám do čajových směsí. Má diuretické účinky, pomáhá při zahlenění atd. A každý rok se moc těším až bez pokvete... Číst dále.
Chilli papričky - jalapeno

Předpěstování rostlin a jarní výsevy v zahradě – návod

Blíží se jaro a já už začínám zahradničit. A hlavně začínám vysévat a předpěstovávat rostlinky pro nadcházející sezónu. Protože často dostávám dotazy jak co pěstuji, kdy vysévám atd., rozhodla jsem se vám sepsat malý přehledný manuál – jak to dělám já v přírodní zahradě :). Rostliny pro příští... Číst dále.
Sněženka láká včely

Pěstování sněženek v přírodní zahradě

Sněženka je velmi otužilá a je to jedna z prvních rostlin, které nám připomínají, že se blíží jaro. Umí prorůst i vrstvou sněhu. Ozdobí přírodní i každou jinou zahradu. Zároveň je pastvou pro včely. U nás ji najdeme i v přírodě, ale pozor je chráněná!  A zároveň buďte při pěstování opatrní -... Číst dále.
Oddenek zázvoru s narašeným pupenem

Nejsilnější přírodní antibiotika – část 4. Zázvor

Zázvor je oblíbený zejména pro svoji pikantní chuť, ale zároveň také pro léčivé účinky. Rostlina se nazývá zázvor lékařský a využívají se její oddenky.  Zázvor jako koření je běžnou součástí například indické kuchyně a dobře se zabydlel u nás. Spolu s medem vytváří zázvor docela silné léčebné... Číst dále.

Stránky