O mně

RNDr. Šárka Svobodová, zahradní designér

V minulých letech

V minulých letech jsem se věnovala projekční činnosti. Vytvářela jsem projekty a studie zahradnických a krajinářských úprav (firemní areály, zahrady, komunikace, nákupní zóny, rekultivace apod.) a také komplexní pozemkové úpravy. Dále jsem se věnovala realizacím zahrad. Jednalo se o výsadby dle vlastních projektů, ale i cizích projektů a to jako člen týmu - realizace a údržba zahrad. Pracovala jsem také ve státní ochraně přírody.

Nyní

Nyní se jsem se vrátila k projekční činnosti a specializuji se na tvorbu přírodních zahrad (soukromé zahrady, školní zahrady, zahrady mateřských školek, firemní relaxační prostory apod.), ozeleňování balkonů, teras, parapetů, střešních zahradvertikální zeleně a pod.

Věnuji se též problematice hospodaření s vodou - řešení problematiky hospodaření s vodou a možnosti zadržení vody v zahradě, krajině, městském prostředí. Vnímám to jako velice důležité téma vzhledem k aktuálnímu velkému nedostatku vody.

Zároveň se věnuji propagaci zdravého jídla a zdravého životníhi stylu. Získala jsem osvědčení výživového poradce. Tato činnost je však pouze na bázi osvěty - mám vlastní webové stránky: https://www.andromenovyziva.cz/

Mým cílem je zlepšit přístup lidí k ochraně přírody, zvýšit informovanost a zájem o zdravé přírodní zahrady, zdravé jídlo atd., protože všechno souvisí se vším... :-). Začněme každý u sebe. Zlepšeme svůj přístup k přírodě i sobě. Nepoužívejme a nekonzumujme chemické látky. Pokud máme možnost, vytvořme přírodní zahradu nebo změňme svůj balkon v zelenou oázu (vše se počítá). Budeme tím inspirovat svoje okolí a postupně společně zlepšíme naše prostředí i naše zdraví.

Vzdělání

Univerzita Karlova Praha, Přírodovědecká fakulta, ochrana přírodního prostředí