Září

Štětka

Sklep v září

Sklep pro skladování ovoce a zeleniny vybílíme. Tipy pro vás: Je vhodné použít klasické vápno. Pro eliminaci plísní můžeme přimíchat modrou skalici. Můžeme případně sklep vysířit sirnými knoty.
Narcis

Květinová zahrada v září

Sbíráme a vyséváme semínka Sbíráme semena letniček. Odkvetlé letničky kompostujeme. Můžeme vysévat otužilé letničky - například měsíčky, máky, chrpy, stračky, černuchy. Příští rok nás odmění časným kvetením. Množíme a sázíme Množíme trvalky dělením trsů. Můžeme vysazovat jarní cibuloviny... Číst dále.
Rozmarýn

Bylinková zahrada v září

Sklízíme bylinky Před příchodem mrazů sklidíme bylinky, které jsou náchylné na mrazy – bazalka, koriandr.... Bylinky můžeme sušit, mrazit, nakládat do oleje apod. Přesazujeme a vyséváme bylinky Některé bylinky můžeme přesadit do květináčů a pěstovat na chladnějším, světlém místě. Bylinky... Číst dále.
Petržel

Zeleninová zahrada v září

Zeleninová zahrada Začátkem měsíce můžeme vysévat polníček, zimní salát, roketu, ředkvičky - pro letošní sklizeň. Pro sklizeň příští rok (časně na jaře) můžeme vysévat například špenát, kozlíček polníček, ozimý salát, listovou petržel, kerblík. Vysazujeme stále i jahody. Ochrana úrody... Číst dále.
Rakytník

Ovocná zahrada v září

Ovocná zahrada Je čas začít sklízet úrodu. V září postupně dozrávají podzimní a raně zimní jablka a hrušky, švestky a pozdní broskve. Vybíráme vhodné dny bez deště. Plody sklízíme v pravý čas, tedy když se dají bez velkého odporu utrhnout. Utržené plody vkládáme opatrně do bedýnek. Otrhané... Číst dále.