Služby - zahradní architekt

RNDr. Šárka Svobodová

RNDr. Šárka Svobodová - zahradní designer

Projekční činnosti se věnuji již od 90. let. Mé portfolio zahrnuje studie a projekty zahradnických a krajinářských úprav (firemní areály, zahrady, komunikace, nákupní zóny, rekultivace apod.).

V posledních letech na specializuji se na tvorbu přírodních zahrad (soukromé zahrady, školní zahrady, zahrady mateřských školek, firemní relaxační prostory apod.), ozeleňování balkonů, teras, parapetů, střešních zahrad, vertikální zeleň a pod.

Věnuji se též problematice hospodaření s vodou - řešení problematiky hospodaření s vodou a možnosti zadržení vody v zahradě, krajině, městském prostředí. Vnímám to jako velice důležité téma vzhledem k aktuálnímu velkému nedostatku vody.

Více o mně | Objednávka služeb

Vybrané projekty přírodních zahrad

Zahrada

Přírodní zahrada školky, Plzeň, 2018

Projektový záměr návrhu přírodní zahrady školky "Na dvorku" v Plzni (červenec 2018) Cílem návrhu je zlepšit současný stav zahrady, ale zároveň zachovat a podpořit její přírodní charakter. Zahrada školky se nachází ve venkovském prostředí a má vlastní neopakovatelné kouzlo. Z tohoto důvodu nebyly... Detail projektu
Ekologická zahrada mateřské školky, Plzeň

Ekologická zahrada mateřské školky, Plzeň

Projekt zahradnických úprav ekologické zahrady mateřské školky obsahoval: suchá zídka - pro pozorování živočichů (např. ještěrek, pavouků, brouků atd.), naučná loučka – květnatá louka, sloužící k pozorování rostlin a živočichů, v blízkosti navrženo vysazení komule (keř atraktivní pro motýly),... Detail projektu

Kontaktujte mě

* povinné pole